Facebook Centrum Pro Dvojcata Logo Daruj

Aktualita - PŘEDPORODNÍ KURZ - ŘÍJEN 2018

PŘEDPORODNÍ KURZ - ŘÍJEN 2018

Srdečně Vás zveme na předporodní kurz pro nástávající rodiče dvojčat, který pořádá Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty v Olomouci.

Kurz začíná 9. října 2018 a je rozdělen do dvou setkání na jednotlivá témata. Setkání je vždy v úterý od 16:00 do 18:00 hod. v termínu 9.10.2018 / 16.10.2018.

Můžete se zúčastnit obou setkání nebo pouze jednoho na Vámi vybrané téma. Cena za jedno setkání je 400 Kč pro těhotnou maminku včetně doprovodu.

Na setkání je nutné se přihlásit pomocí krátké zprávy se zájmem o kurz na email z.starostikova@seznam.cz vždy do pondělí (předchozího dne termínu kurzu).

Přednášky povede psycholožka Mgr. Zuzana Staroštíková.

Kurz probíhá v Centru na adrese: náves Svobody 38/41, Olomouc Holice (1. patro v budově pošty).

TÉMA 9. října 2018: TĚHOTENSTVÍ A POROD DVOJČAT

specifika těhotenství s dvojčaty, péče o těhotnou maminku, prožívání těhotenství, jak pečovat o děti v bříšku, termín porodu dvojčat, vaginální porod, porod císařským řezem, výbava - co s sebou do porodnice, kdy vyrazit do porodnice, vaginální porod - stádia porodu, porod císařským řezem, indikace k císařskému řezu, péče o novorozená dvojčata, péče o předčasně narozená dvojčata

TÉMA 16. října 2018: KOJENÍ DVOJČAT A RODIČOVSTVÍ

příprava na kojení v těhotenství, výhody kojení pro děti a maminku, technika kojení – praktický nácvik poloh při kojení, péče o prsy, výživa kojící matky, možné problémy s kojením a způsoby jejich řešení, péče o dvě děti, rituály, dělení pozornosti mezi dvě děti, způsoby komunikace, specifika rodičovství s dvojčaty, role otce, prarodičů, sourozenců, výchovné přístupy k dvojčatům (výběr jmen, oblečení, hračky), specifické oblasti vývoje (podpora identity, období vzdoru, …)

TĚŠÍME SE NA VÁS!