Facebook Centrum Pro Dvojcata Logo Daruj

Aktuality

SETKÁNÍ 7.12.2017 Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty

Ke staženíSoubor (jpg)
Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na SPOLEČNÉ SETKÁNÍ všech účastníků
dobrovolnického programu
 
Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty Olomouc.
Setkáme se ve ČTVRTEK 7.12.2017 od 15:30 do 17:00
v Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty na adrese:
náves Svobody 41, 1. patro, Olomouc - Holice.

Rádi bychom s vámi strávili příjemné odpoledne, podělili se navzájem o dojmy, zážitky a zkušenosti z programu, zhodnotili dosavadní fungování programu a představili si plány do budoucna.

Zveme tímto i nové zájemce z řad dobrovolníků i rodin! Přijďte se informovat či jen podívat, jak program funguje v praxi. Na setkání je možná registrace do programu.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Více informací o programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty ZDE. Aktuality sledujte na Facebooku

Zapojte se do výzkumu: Reakce staršího sourozence na narození dvojčat

Milé maminky,
prosíme Vás o pomoc při výzkumu na téma: Reakce staršího sourozence na narození dvojčat.

Jedná se o zodpovězení několika otázek na toto téma s realizátorkou výzkumu Bc. et Bc. Lucií Ševčíkovou, naší kolegyní :)

Díky vašim zkušenostem bychom rádi získali odpovědi na otázky, co se vám (rodičům) osvědčilo v přípravě staršího sourozence na narození dvojčat, jak starší sourozenec reagoval na dvojčata, případně jak se změnilo jeho chování, jaké taktiky rodiče využívají ke zvládnutí výchovy a péče o dvojčata a staršího sourozence.

Máte-li dvojčátka, která mají straršího sourozence ve věku do 10 let, zapojte se prosím, tímto výzkumem zase zvýšíme povědomí o rodinách s dvojčaty.

V případě zájmu o víc informací, neváhejte kontaktovat realizátorku výzkumu Lucii Ševčíkovou na emailu sevcikovaluca@seznam.cz nebo Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty na FB stránkách či emailu dvojcata@dvojcata.net.

Výzkum probíhá v rámci diplomové práce pod Katedrou psychologie Univerzity Palackého v Olomouci a ve spolupráci s olomouckým Centrem pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty.

Děkujeme !

KONTAKTNÍ RODIČOVSTVÍ A ŽIVOT S DVOJČATY - první e-kniha

První elektronická kniha o
KONTAKTNÍM RODIČOVSTVÍ A ŽIVOTU S DVOJČATY
je na světě.

Vydavatelka paní Lucie Harnošová je zakladatelka Brány k dětem, lektorka a propagátorka kontaktního rodičovství, bezplenkové komunikační metody a zdravého přebalování a nošení.

"Děti jsou obrovským darem a dvojčátka dvojnásobným.
Prožívejte společně s nimi radost a vzájemnou blízkost."

Pokud chcete získat skvělý eBook o Kontaktním rodičovství a to úplně zdarma, stačí zadat váš email ZDE.

Nové příspěvky v sekci POVZBUZENÍ k přečtení právě pro vás :)

Na stránkách www.dvojcata.net máme v hlavním menu sekci "POVZBUZENÍ" pro maminky, rodiče, kteří si třeba s tak početnou rodinou neví rady nebo neví jak vše mohou zvládnout.

URČITĚ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ - možná se v příbězích uvidíte právě vy a možná se i zasmějete :)

Nově jsme přidali i příběh maminky tří dětí Lucie Ernstové, kterou možná znáte z kurzů. Lucie je dlouholetá propagátorka a lektorka kurzů kontaktního rodičovství, zdravého nošení a vázání šátku, zdravého přebalování, bezplenkové komunikační metody, předporodní přípravy a kurzů zdravého stravování.
Facebook: Kontaktní rodičovství s dvojčaty a vícerčaty - podpůrná skupina
 

Pravidelně dostáváme od ostatních rodičů dvojčat, ať už budoucích nebo stávajících, zpětnou vazbu oceňující sekci Pozbuzení na našem webu www.dvojčata.net. Potvrzují nám, že jim životní příběhy jiných rodin velice pomohly. Dodaly jim odvahu a díky nim přestaly mít obavy, jak život s dvojčaty zvládnou. Rodiče, kteří se dostali do komplikované životní situace, získali přečtením zkušeností ostatních rodin světlou naději do budoucna.
Prosíme vás tímto, abyste přispěli i Vy svým alespoň krátkým příběhem, zamyšlením, svými vlídnými slovy či radami do naší sekce a pomohli nám měnit dvojnásobnou starost na dvojnásobnou radost. Příspěvky můžete zasílat na náš email.

Děkujeme Vám! 

NOVELA ZÁKONA: Zvýšení rodičovského příspěvku pro vícerčata od 1.1.2018

Ještě před začátkem prázdnin v roce 2017, podepsal prezident republiky novelu zákona o státní sociální podpoře. 

Účinnost ustanovení o rodičovském příspěvku pro rodinu s vícerčaty je stanovena od 1. 1. 2018.

Velmi podstatné je i přechod. ustanovení:

Při stanovení nároku na rodičovský příspěvek a jeho výši podle § 30 odst. 1 zákona č. 117/1995 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, se přihlíží k částce rodičovského příspěvku vyplacené při péči o více dětí narozených současně za dobu přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona. Pokud již došlo k zániku nároku na rodičovský příspěvek z důvodu vyčerpání částky 220 000 Kč a rodič nadále pečuje alespoň o 2 děti narozené současně ve věku do 4 let, vzniká mu ode dne 1. ledna 2018 nárok na rodičovský příspěvek ve výši 110 000 Kč. Přiznání nároku na rodičovský příspěvek i zvýšení dosavadní částky se provede na žádost.

Zde nejdete podrobné informace:

http://socialni-davky-2013.eu/rodicovsky-prispevek-2018-zvyseni-na-dvojcata-a-zmena-podminek-pro-volbu-mesicni-castky/

................................................................................................

Ve středu 12. 4. 2017 schválila Poslanecká sněmovna novelu zákona (č. 117/1995 Sb.) o státní sociální podpoře. Ministrovi Janu Chvojkovi se v rámci této novely podařilo prosadit návrh na zvýšení rodičovského příspěvku pro rodiny s vícerčaty. Ty dosud měli nárok na stejný rodičovský příspěvek, jako by se jim narodilo jediné dítě.

Nově dostanou 1,5 násobek běžné výše rodičovského příspěvku. Budou tedy čerpat 330 000 místo nynějších 220 000 korun.

Mediální příspěvky z 12.4.2017: