Facebook Centrum Pro Dvojcata Logo Daruj

Aktuality

KURZ kreslení MANDALY - 28.4.2017

KDYŽ ROZKVETE MANDALA - celodenní kurz kreslení MANDALY. 

OLOMOUC 28. DUBNA 2018 od 9 - 16 hod.

Získejte know-how, jak si vytvořit svou mandalu. Odnesete si krásný obraz dle Vaší fantazie, pocitů a kreativity. Strávíte den v klidné atmosféře, odpočinku a relaxace při tvoření. Každý obraz je originál. Kurz je vhodný pro začátečníky.

Co s sebou?
obyčejnou tužku
gumu
strouhátko
pastelky (ne akvarelové)
pravítko 30 cm
úhloměr
kružítko

Lektorka Mgr. Zuzana Krulová se kreslení věnuje, protože ji to nesmírně baví. Mandaly pro ni představují sílu, krásu a rozmanitost. Ráda předá své know-how a zkušenosti aby i vy jste zvládli vytvořit svou jedinečnou mandalu. Na Zuzčinu práci se můžete podívat ZDE.

Na kurz je nutné přihlášení na email: zuzana.krulova@email.cz.
Cena kurzu činí 1200Kč / osoba. Počet míst je omezený. Na místě si můžete uvařit čaj či kávu. Počítáme i s obědovou pauzou - je možné si jídlo ohřát v mikrovlnce, nebo objednat z nedaleké restaurace, nebo si zajít na oběd. Papuče jsou k dispozici :)

CO JE VLASTNĚ MANDALA? A CO ZNAMENÁ?
Mandala znamená kruh nebo dokonce magický kruh. Je nadkulturním symbolem jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. V nejširším smyslu jsou mandaly diagramy, které ukazují, jak se chaos stává harmonickou formou. V mandalách se potkává barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). To vše dohromady utváří harmonický celek nesoucí určitou energii, která během práce s obrazcem působí na duši malíře nebo pozorovatele. Pokud tvoříme nebo sledujeme pravidelné obrazce mandaly, duše se zklidňuje, vnitřní svět se uspořádává a dochází k léčení na všech úrovních. Při práci s tímto systémem dochází k lepší spolupráci levé a pravé mozkové hemisféry a k řadě dalších harmonizačních pochodů.
Mandala krásně působí v interiéru a je dominantou prostoru.

Nové příspěvky v sekci POVZBUZENÍ k přečtení právě pro vás :)

Na stránkách www.dvojcata.net máme v hlavním menu sekci "POVZBUZENÍ" pro maminky, rodiče, kteří si třeba s tak početnou rodinou neví rady nebo neví jak vše mohou zvládnout.

URČITĚ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ - možná se v příbězích uvidíte právě vy a možná se i zasmějete :)

Nově jsme přidali i příběh maminky tří dětí Lucie Ernstové, kterou možná znáte z kurzů. Lucie je dlouholetá propagátorka a lektorka kurzů kontaktního rodičovství, zdravého nošení a vázání šátku, zdravého přebalování, bezplenkové komunikační metody, předporodní přípravy a kurzů zdravého stravování.
Facebook: Kontaktní rodičovství s dvojčaty a vícerčaty - podpůrná skupina
 

Pravidelně dostáváme od ostatních rodičů dvojčat, ať už budoucích nebo stávajících, zpětnou vazbu oceňující sekci Pozbuzení na našem webu www.dvojčata.net. Potvrzují nám, že jim životní příběhy jiných rodin velice pomohly. Dodaly jim odvahu a díky nim přestaly mít obavy, jak život s dvojčaty zvládnou. Rodiče, kteří se dostali do komplikované životní situace, získali přečtením zkušeností ostatních rodin světlou naději do budoucna.
Prosíme vás tímto, abyste přispěli i Vy svým alespoň krátkým příběhem, zamyšlením, svými vlídnými slovy či radami do naší sekce a pomohli nám měnit dvojnásobnou starost na dvojnásobnou radost. Příspěvky můžete zasílat na náš email.

Děkujeme Vám!