Facebook Centrum Pro Dvojcata Logo Daruj

O nás

Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty v Olomouci nabízí již od roku 2007 podporu a pomoc rodinám s dvojčaty a čím se na a s ...

Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty v Olomouci nabízí již od roku 2007 podporu a pomoc rodinám s dvojčaty a vícerčaty.

S čím vším se na nás můžete obrátit a s čím vším vám můžeme poradit a pomoci?
Nabízíme odborné laktační a psychologické poradenství, ale také předporodní kurzy pro nastávající rodiče dvojčat.
Rodiče vícerčat mají v oblibě nejen naše jednorázové akce, výpravy a výlety, ale i pravidelná klubová setkávání rodin s dvojčaty. Stejně tak si jednou v měsíci vychutnají náš oddychový "Klub dvojčat bez dvojčat“. Dítka pohlídá například babička a mámy a tátové si vyrazí bez svých ratolestí. V klidu a pohodě si potom u nás vyměňují své zkušenosti a zajímavé historky z rodinného života a naberou sil do dalších radovánek se svým vícenásobným potěšením.
V naší knihovně najdete nejen knížky a časopisy o vývoji a výchově dvojčat, ale rádi vám zapůjčíme i zajímavé diplomové práce s tématem rodin s dvojčaty.
Spolupracujeme také se studenty vysokých škol různých oborů (psychologie, porodní asistence, logopedie, pedagogika, atd.) a odborně vedeme jejich seminární, bakalářské a diplomové práce.
Funguje u nás také půjčovna potřeb pro rodiny s dvojčaty. Taková speciální klokanka či kojicí polštář pro dvojčata mohou maminkám dvojnásobného štěstí opravdu pomoci. Půjčit si můžete i kšíry pro vodění dvojčat, které v určitém věku dětí napomohou jejich bezpečnosti. A pokud dáte svůj kočár opravit či reklamovat, rádi vám nabídneme ten náš dvojčatovský.
Na horké lince kojení dvojčat vaše dotazy zodpoví vyškolená dvojčatovská laktační poradkyně. Zapůjčíme vám i elektrické odsávačky a další pomocníky ke kojení dvojčátek.
Pravidelně pořádáme dvojčatovské burzy oblečení, hraček a dětských potřeb.
Členové našeho pracovního týmu se neustále dále odborně vzdělávají a pravidelně se účastní odborných konferencí, seminářů a kongresů. Informují jak odborníky, tak i širokou veřejnost o problematice rodin s vícerčaty.
V Centru pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty rádi přivítáme dospělá dvojčata. V roce 2014 jsme spustili program Asistent do rodiny s dvojčaty/vícerčaty.