Facebook Centrum Pro Dvojcata Logo Daruj

O konferenci

Pozvánka

Olomoucké Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty se letos již podruhé ocitne v roli pořadatele unikátní akce a s s 19. s s z ...

Pozvánka

Olomoucké Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty se letos již podruhé ocitne v roli pořadatele unikátní akce meziregionálního setkání organizací a odborníků, kteří pracují s rodinami s vícerčaty.

Ve čtvrtek 19. listopadu pořádá celodenní konferenci s názvem „Život s dvojčaty – dvojnásobná radost“. Pozvání přijali odborníci z různých oborů, kteří se v rámci své profese denně setkávají s rodinami s dvojčaty či vícerčaty. Konference je určena odborné i laické veřejnosti.

V dopoledním programu se dozvíte o vícečetném těhotenství od diagnózy až do porodu. Také bude zmíněna problematika jedno a dvojvaječných dvojčat, vícečetného těhotenství po umělém oplodnění. Přiblížen bude pohled na vícečetné těhotenství ze strany neonatologa a péči o novorozence. Otevřeno bude téma ztráty jednoho z dvojčat, celkové situaci, prožívání rodičů, sourozenců a širší rodiny v akutní fázi i později během dalšího života. Zmíněno bude téma školní zralosti a připravenosti dětí na školu. Zaměřeno bude i na otázku, kterou si jistě položí mnoho rodičů dvojčat - a to zda a za jakých okolností je vhodnější dvojčata ve škole nechat spolu, či je rozdělit. Přiblíženy budou specifické potřeby známé rodiny s prvními a jedinými paterčaty. Dozvíme se o dobrovolnickém programu Asistent do rodiny s dvojčaty a vícerčaty – jak pomáhají druhé ruce v rodině s vícerčaty.

Za olomoucké Centrum pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty promluví ředitelka centra, Mgr. Zuzana Staroštíková, která představí projekt Family Office Olomouc jako novu službu pro rodiče s výhodou pro rodiny s vícerčaty. Jde o první olomoucké co-workingové centrum s hlídáním dětí. Plnohodnotné pracovní zázemí pro rodiče a kvalitní péče pro jejich děti.

V odpoledním bloku také představí a pokřtí první benefiční kalendář Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty „12 příběhů“, jehož prodejem budou podpořeny aktivity Centra pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty. Na konferenci bude i možnost si kalendář přímo zakoupit a podpořit tak dobrou věc!

Konference je akreditována Asociací klinických psychologů ČR - pobočka Olomouc pod jednacím číslem AKPČR-OL/OK/14/2015.
Kreditní hodnocení akce dle vyhlášky č.4/2010 Sb.:
4 kredity za pasivní účast

Konference se koná ve čtvrtek 19. 11.2015 v kongresovém sále Krajského úřadu Olomouckého kraje pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ing. Jiřího Rozbořila.

Tisková zpráva - konference 2015

Tisková zpráva - konference 2015

Fotogalerie - konference 2015

Podívejte se jak probíhala konference "Život s dvojčaty - dvojnásobná radost" 19.11.2015 v ...

Fotogalerie - konference 2015

Podívejte se jak probíhala konference "Život s dvojčaty - dvojnásobná radost" 19.11.2015 v Olomouci.

FOTOGALERIE